| anonim_4396 a întrebat:

Care ma puteti ajuta cu o problema la fizica va roooog I don't want to see
deci:
un corp cu m=4 kg ce se afla pe o suprafata orizontala. este tras cu viteza constanta pe aceasta suprafata prin intermediul unui resort.in aceste conditii resortul se lungeste cu delta l=5 cm
daca de acelasi resort se atarna corpul resectiv, resortul se alungeste cu delta l=8 cm
determinati valoarea fortei de frecare dintre corp si suprafata respectiva.
Plsss urgent!
Dau Funda >:

Răspuns Câştigător
| domnulcastor a răspuns:

Clasa a-9a... rolling on the floor nu mai am caietele din a 9-a deci imi pare rau ca nu te ajut!

1 răspuns:
| NouPeTPU a răspuns:

Cam complicat :-ss laughing o sa i`o arat cuiva si daca stie iti trimit un mesaj!