| Vali2343242 a întrebat:

Ce orar o sa am in clasa a 9-a, profil mate-info(fara intensiv) si ce caiete o sa-mi trebuiasca la materiile noi? Intreb pentru ca o sa stau la camin si trebuie sa-mi pregatesc caietele din timp.

2 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

La Mate, nu vei face ca pe clasa a 8a ( o ora algebra, o ora geometrie si tot asa.) vei face algebra toata, apoi doar geometrie.
Ia-ti un caiet pentru algebra,si unu pentru geometrie daca vrei sa fi organizat (mari). Dar unele lectii dintre geometrie si algebra chiar se leaga,mai bine doar un caiet.
La biologie un caiet mare cu foi veline(albe)
La info un caiet mare de mate.
La istorie,geografie,logica(materii umaniste) caiete mici de romana;

TIC,Chimie,bio, fizica, romana, mate, info ---- Neaparat caiete mari la aceste materii!

| Irinamujoperufe a răspuns:

Mate,fizica, chimie, biologie, logica, romana, putina engleza, franceza pe ici pe colo, un strop de geografie, o amintire de istorie...astea in mare parte. in ceea ce privesc caietelele: ceva mai multe de matematica studentesti si pentru romana 2 caiete studentesti, iarla restul cate unul de fiecare.bafta!