| Dudu6899 a întrebat:

Ce părere aveți despre Colegiul Național Mircea cel Bătrân Constanța? Dar despre liceul Ovidius?
Mai am o întrebare : la ICHC exista clasa de științele naturii?
Peste un an voi întra la liceu, asa ca am început sa ma gândesc la opțiunile mele.
Va rog răspundeți doar cei care ați fost acolo sau aveți cunoștințe care au învățat acolo. Mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
| wpAbby a răspuns:

Colegiul National "Mircea cel Batran" si Liceul Teoretic Ovidius sunt extrem de bune, indiferent de profil (evident, destul de solicitante). Din proprie experienta, CN. Mircea cel Batran are profesori foarte buni care predau materia foarte schematic si pe intelesul tuturor. Mult succes la EN!