| alexionut45 a întrebat:

ce practica se face la profilul comert si ce meserii se pot face pe urma lui?

2 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Practica se face in general pe departamentul financiar al unei firme la alegerea ta. Iar ca ce meserii? mai nimic. Nu te ajuta cu nimic. ASEu in general este o facultate inutila. Sunt facultati pe care cand le termini ai o meserie stabilita. Drept - avocat/judecator, medicina - medic, geologie - inginer geolog. Cu comertul nu iesi nimic. Ai o diploma de economist care nu te ajuta cu nimic, doar asa sa ai o facultate. Daca ai noroc poti lucra cam ca orice prin o firma sau corporatie, dar repet daca ai NOROC

| Challenge a răspuns:

Depinde de liceu, de profesor si de zona din care esti.Sunt licee in care practica nu o faci asa cum trebuie, stai in clasa si scrii prostii timp de 6 ore pe zi happy sau mergi la magazine si pui marfa pe rafturi, iti spun asta din proprie experienta. Nu poti sa practici o meserie fara o facultate in domeniu, daca iti place contabilitatea, economia si ai incredere in tine poti sa iti construiesti un viitor frumos din meseria asta. E adevarat ca sunt foarte multi absolventi la facultatile cu profil economic, dar putini sunt cei buni cu adevarat happy