| Alex_Alex_1996_biY4 a întrebat:

Salut TPU, cine este la facultate pe psihologie as vrea sa mi raspunda.
As vrea sa stiu cati ani de facultate se fac, cat de grea este materia, ce cursuri mai trebuie sa faci pe langa pentru a deveni ceva psihoterapeut pentru a-ti deschide propriul cabinet
Si orice alta informatie ar fi utila multumesc!

2 răspunsuri:
| LordCristobal a răspuns:

Se fac trei ani dar din ce mi-a zos fratele meu s-ar putea sa te duci in practica sa vizitezi spitale de nebuni.

| Florian80 a răspuns:

Curs 3 ani +2 ani masterat (daca vrei).Nu as putea spune ca ti recomand...este o meserie nebanoasa si nicidecum.rentabila?