| maddy673 a întrebat:

Cine imi poate spune si mie niste experimente de fizica(apropo sunt in clasa a 6-a)?
Dau funda!
Multumesc!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur!
http://www.youtube.com/watch?v=vgslpYGOPsY
Scrisul invizibil: Înmoi o pensulă medie în zeamă de lămâie dar nu atât încât să ude foarte tare foaia şi scrii un cuvânt pe ea (numele tău de exemplu) şi o laşi la uscat. După ce s-a uscat şi nu se mai vede nimic (aşa ar trebui) dai pe foaie cu un creion cerat de orice culoare şi se vede ce ai scris.

| maddy673 explică:

Nu conteaza lectia.

| akadel_2193 a răspuns:

In clasa 6-a nu prea ai ce...alea cu Intertia si Interactiunea In autobuz. Cand Pune Frana

| Eminutza a răspuns:

La ce lectie?