| Blacksaber a întrebat:

Cum as putea sa memorez mai usor Hidroxizi si sarurile(cloruri,sulfuri,azotat,suflat,carbonati,fosfati )?

Răspuns Câştigător
| Zartbitter a răspuns:

Caută-le în realitate și învață-le după scop și utilizare. Nu trebuie să tocești absolut nimic, trebuie doar să descoperi lumea din jurul tău. Sărurile sunt peste tot. Ia fiecare sare pe care trebuie să o înveți și caută pe Google despre ea. Află unde se folosește, de ce, cum ajută acolo etc.
Singura metodă prin care poți învăța orice, nu doar sărurile este să afli mai multe decât îți cere profesorul să știi.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu le-am învățat scriindu-le de nenumărate ori... Cel mai ușor este dacă le scrii. In concluzie trebuie sa le tocesti. :-(