| DorofteiLuptatorul a întrebat:

cum credeti ca ar trebui sa invat pentru examen, sa invat fiecare lectie din a 5 a pana in a 8 a sau sa fac modele in fiecare zi multe si ziua urmatoare sa le refac fara ajutor (adica fara sa ma uit la formule sau in caiet sa vad daca am invatat) si sa fac unele noi pe care o sa le repet ziua urmatoare si tot asa pana la examen? Adica da stiu ca o sa fac extrem de multe modele de examen dar nu am idee cum ar trebui sa invat pentru examen, imi puteti da o idee cum sa invat pentru examen?

Răspuns Câştigător
| Osneros a răspuns:

Ia ce-i mai bun din ambele. Baga modele si formule.

6 răspunsuri:
| GicaGigekGica a răspuns:

Metoda cu modelele da cele mai bune randamente, in cazul meu.

| DorofteiLuptatorul explică (pentru GicaGigekGica):

Serios? ce nota ai luat la Matematica si Romana?

| GicaGigekGica a răspuns (pentru DorofteiLuptatorul):

Ideea e ca si eu dau examenul anul asta, dar am observat ca la Romana am note mai mari si fac modele de-astea. Avantajul e ca inveti fix ce nu stii. Adica unde nu stii te informezi iar apoi o sa raspunzi corect.

| DorofteiLuptatorul explică (pentru GicaGigekGica):

Suna logic ce spui tu acolo

| GicaGigekGica a răspuns (pentru DorofteiLuptatorul):

Am explicat cat de bine am putut