| May2001 a întrebat:

Cum e semestrul II comparativ cu semestrul I în clasa a IX-a ( mai greu, mai usor) din punct de vedere al gradului de dificultate al materiei?

7 răspunsuri:
| ionutionut9082 a răspuns:

Salut, depinde pe ce profil esti, daca esti profil real ( servicii, gen : economic, comert sau turism si alimantatie) semestrul al doilea o sa iti para mai usor, acum depinde si cu il abordezi tu, daca vrei sa iei note mari sau note medii!

| T0T a răspuns:

Materia de liceu se complică. Ce ai făcut tu în primul semestru au fost lucruri ce trebuia să le știi din generală.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o continuare, daca ai cunostinele necesare pana acum va fi acelasi lucru.

| Razvan0812 a răspuns:

Măi,dacă inveti nimic nu e greu!

| Dumbi a răspuns:

Dupa mine, semestrul II e intotdeauna mai usor, ca te acomodezi cu profesorii, cu materia si cu colegii(adica le inveti obiceiurile la copiat, mai ales la cei de bancalaughing).
Eu mereu primul semestru am iesit mai slab si al doilea un pic mai bine. happy

| rememberme24 a răspuns:

Depinde si ce profil esti. De obicei, semestrul doi este mai usor, nu neaparat pentru ca este mai putina materie, ci pentru ca te obisnuiesti deja din semestrul I cu volumul de teme si informatii. de asemenea, de prin mai(pe la sfarsit), mai toti profii o lasa mai moale cu predatul, pentru ca stiu ca elevilor le e gandul la vacanta nu la scoala.

| Voro a răspuns:

Esti clasa a 9-a, nu trebuie sa-ti faci probleme.