| Mariuta000 a întrebat:

Cum este la Filologie simpla? Ce materii se fac? Limba latina se reia de la 0? spun asta pentru ca eu fac latina cu profesoara de romana si nu prea facem latina.

1 răspuns:
| UbexFlo a răspuns:

Faci asa:
Romana
Matematica(a9a si a10a)
Fizica(a9a si a10a)
Chimie(a9a si a10a)
Biologie(a9a si a10a)
Sport
Muzica
Desen
Religie
Logica(a9a)
Psihologie(a10a)
Economie(a11a)
Filosofie(a12a)
Istorie
Geografie
Engleza
Franceza(sau Spaniola, Germana, Italiana-depinde de liceu si de ce alegi tu sa faci ca a2a limba)
Latina(da, o sa o luati de la 0 pentru ca nimeni nu prea face latina in clasa a8a)
...cam atat cred...
Eu sunt la Intensiv- Engleza dar materiile sunt aceleasi, doar numarul de ore de engleza este mai mare la mine.in fine...In principiu e bine la filologie daca iti place sa citesti.Trebuie sa citesti foarte multe carti si te sfatuiesc sa le citesti pentru ca e important sa-ti dezvolti vocabularul in momentul in care ajungi la liceu.O sa ti se para plictisitor la inceput dar dupa aceea o sa-ti placa sa citesti pentru ca e frumos sa citesti si sa te simti acolo, in mijlocul actiunii.tongue:X