| anonim_4396 a întrebat:

Cunoasteti ceva manuale sau culegeri de matematica cu ajutorul carora matematica sa fie inteleasa mai usor? Gen desene, explicatii care v-au ajutat.Dau fundita!

Răspuns Câştigător
| teotaur a răspuns:

Matematica e grea intr-adevar, ori te nasti cu ea in sange, ori te chinui sa o intelegi toata viata, cel mai bun manual cu desene e profesorul...
Pentru clasa a 7 a nu cred ca se fac astfel de manuale, dar maunalul tau de clasa nu e facut cu desene?
poti incerca ceva de la Teora...
Sau fi atenta la ore si fa niste meditatiiiii
pa, pa

2 răspunsuri:
| teotaur a răspuns:

Pentru ce clasa?(gradinita)