| AnoninAnonim1444444444 a întrebat:

Daca am mediile neincheiate la 3 materii ma pot muta la alt liceu pe semestrul 2?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, cu medii neincheiate sau restante, corijente sau repetentii, nu se pot face trasferuri.
Transferurile se pot realiza numai la inceput de an scolar si numai daca intrunesti urmatoarele conditii:
- media generala sa fie peste media ultimului intrat la acel liceu,
- sustinut probele de diferenta la obiecte si le-ai luat note mari
- daca ai note la purtare peste 9
- sa nu ai restante, sau medii neincheiate
- daca sunt locuri la acel liceu
- daca directorul liceului nou, vrea sa-ti aprobe transferul