| Unanonimdepetpu a întrebat:

Salut TPU! Daca de exemplu, sunt in anul 1 la facultatea de constructii si instalatii Iasi si la sfarsitul anului vreau sa ma transfer la cea din Bucuresti imi pastrez anul si trec in anul 2 sau il repet?

2 răspunsuri:
| florin926481f a răspuns:

Cred ca intri direct in anul 2, nu sunt 100% sigur asa ca mai bine pui o întrebare la secretariatul facultății.

| Furnicuta000 a răspuns:

Trebuie sa mergi la cea din Bucuresti si sa intrebi daca iti aproba transferul pentru ca nu poti sa te transferi fara ca ei sa te accepte, apoi iti vor spune ce materii se echivaleaza si la ce dai diferente. Diferentele se pun ca restante. Daca sunt prea multe restante repeti un an. Dar nu cred ca e cazul