| mihai4000 a întrebat:

daca fac un liceu bun pe profilul stiinte sociale ce as putea sa ma fac adica la ce facultate ar trebui sa ma duc eu as dori si la ceva legat de sport,

Răspuns Câştigător
| 1Q a răspuns:

Sa stii ca nu conteaza ce liceu faci, ca dupa ce il termini poti sa te duci la orice facultate doresti indifferent de profil,ca reper daca esti la stiinte sociale poti sa dai la drept,medicina, actorie, politie, jurnalism, dar repet nu conteaza profilul sau liceul, dupa aceea poti sa te duci la ce faculate vrei tu

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca te crezi sportiv, poti merge la o facultate de sport, daca nu, poti merge la orice alta facultate doresti si la care crezi ca esti capabil sa faci fata. Pentru a merge la o facultate, nu conteaza profilul liceului terminat, ci numai sa ai o diploma de bac.

| stefyy234 a răspuns:

Daca faci stiinte sociale ai putea sa te duci la o facultate de drept sau o academie de politie happy Dar daca vrei sa mergi mai departe cu sportul ti-as recomanda sa te duci la un liceu sportiv. Dar nu neaparat! Poti deveni profesor de sport daca te duci la liceu pedagogic si apoi o facultate legata de sport. sunt mai multe variante.