| xD3nnysX a întrebat:

Salut TPU

daca raman corijent la 4 materii pe primul semestru inseamna ca am reamas repetent sau pot trece pe sem 2 daca iau media peste 5?

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Dacă în semestrul viitor reuşeşti să ai la fiecare materie din cele patru, media 6, ca să-ţi iasă pe an 5, atunci treci clasa. Deocamdată nu se întâmplă nimic, însă vor trebui să vină părinţii tăi la şcoală să semneze precum că au luat la cunoştinţă situaţia. Pune-te pe învăţat, că e vorba de viitorul tău.

Numai bine!

7 răspunsuri:
| Rubyrubyy a răspuns:

Da pai ramai corigent primul semestru...Si daca continui si semestrul urmator ramai corijent fara discutii... Pune-te si invata daca nu vrei sa ramai corijentlaughing)

| andreeamaria97 a răspuns (pentru Rubyrubyy):

laughing Corijent

| Rubyrubyy a răspuns (pentru andreeamaria97):

Asa a pus si el intrebarea eu asa am raspuns bleago.

| andreeamaria97 a răspuns (pentru Rubyrubyy):

M-am prins oh go on numa noa.

| handmade534 a răspuns:

Nu ramai repetent daca ai medii mari pe al doilea semestru. Media celor 2 semestre trebuie sa fie minim 5

| xD3nnysX explică:

Am intrebat ca daca raman corijent la 4 materii pe primul semestru raman repetent? adica repet anul sau semestru sau pot trece pe al doilea daca invat mai bine

| XxKnifeXx a răspuns:

O sa ramii corijent nu poti trece cu 4 de 4 la materi! Am o intrebare tu chiar asa inveti? Funda!