| TheGamer211 a întrebat:

De ce studii ai nevoie pentru a deveni presedinte? Incepand cu liceul, facultate etc.

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Dar eu, de ce studii am nevoie ca sa devin BATMAN? big grin

| lpavel a răspuns:

Bosorog si fara un dinte vrea s-ajunga presedinte! laughing

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nici Constitutia si nici L.370/2004, privind alegerea Presedintelui, nu prevad anumite conditii de studii pentru a candida. Cu toate acestea nu cred ca un partid sau alta organizatie ar sustine o persoana care n-are studii superioare, indiferent in ce domeniu.

| TheGamer211 explică:

Deci se poate sa ajungi la conducerea unui stat si daca ai studii in lingvistica, spre exemplu? Nu e nevoie sa faci dreptul cumva?