| KappaMan a întrebat:

Dirigintele nostru s-a suparat pe un coleg, si ca sa se razbune isi tine ora de de dirigentie de la 7 dimineata...
Are Voie? Am voie sa lipsesc de la ora?

9 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Cred ca anul stabilit cu directorul scoli nu a facut de capul ei.
Si eu am mai facut ore de la 7 si nu sa razbunat nimeni pe nimeni si este posibil sa iesi cu o ora mai repede.Mai bine te-ai duce la intalnirile astea cu diriga pentru ca altfel o sa ai probleme acasa.

| AC4S4 a răspuns:

Nu cred ca s-ar trezi dirigintele cu o ora mai repede doar ca sa-l pedepseasca pe colegul tau. Poate a spus impulsiv ca va tine ora de dirigintie de la 7.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are voie.La cate ore de mate am făcut eu de la 7 pentru ca profa pierdea timpul si ne povestea tâmpenii din copilaria ei...

| gabriela2201 a răspuns:

Daca la ora aceea incepeti in mod normal cursurile, are voie.Altfel ii faceti reclamatie la director sau inspectorat

| b4stefa a răspuns:

Pfff si tu ai crezut?
Nu te panica! Daca, prin absurd o sa vina o data, dar mai mult nu cred!
Asa facea si dirigintele nostru, ne chema la 7, 30 asta pentru ca aveam ore pana la 3 si noua ne convenea sa venim mai devreme dar 7 mi se pare cam deplasat.cred ca ar trebui sa ajungeti la o intelegere 7, 30/ 7, 45

| vladuss09 a răspuns:

Ora de dirigentie nu are rubrica in catalog, ceea ce inseamna ca nu poti sa fii absent si nici nu ai obligatia de a fi prezent. Eu nu fac dirigentie de 3 pentru ca nici macar un elev nu sta la ora aia. deci nu are nimeni ce sa iti faca.

| BucurCristina a răspuns:

Eu cred ca ar fi trebuit sa respecte un program admis de director/directoare.Nu cred ca are voie la ora aceia, poate doar daca a fost aprobata de catre director.

| SpKH a răspuns:

Eu stiu ca orele de consiliere sunt optionale

| lavinia000023 a răspuns:

Ai voie sa lipsesti ca nu e in orarul oficial al scolii