| Apatinio a întrebat:

Salut TPU!
Eu am aflat astăzi că am intrat la un liceu cu program sportiv pe profilul de filologie ceea ce nu prea m-a bucurat mai ales că am o problemă (pectus excavatum) și nu pot avea o performanță așa mare. Întrebarea mea este daca pot schimba liceul cu o cerere pentru rezolvarea situațiilor speciale pe motivul a acestei probleme de sănătate și cum se procedează adică dacă nu găsesc un loc la alt liceu unde ași vrea, nu pierd locul, nu?
Dau fundă!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, starea de sanatate este un motiv intemeiat pentru transferul la alt liceu, tot pe profil de filologie.
Depune o cerere de transfer si daca se aproba te vei putea transfera.
Daca nu se aproba ramai la liceul unde ai fost repartizat, nu pierzi locul.