| Aaa13579 a întrebat:

Salut TPU, imi puteti recomanda o carte de bac pe pentru biologie clasele 11-12 anatomie va rog

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu vorbesti cu profesoara ta de biologie, ca ea este in masura sa-ti spuna exact ce carti sunt necesare/ sau recomandate.

| Aaa13579 explică (pentru Violleta2022):

O sa ne spuna sa ne uitam in caiet, caietu meu mi l a pierdut o colega si cei din clasa nu scriu la ore si mna. Deci cautam un manual cu materia din clasele 11-12, respectiv clasa a 11 a mai ales.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Aaa13579):

De ce alegi intotdeauna ce este mai greu, cand poti rezolva problema discutand clar si deschis cu profesoara?
Vad ca tu inventezi motive, nu profesorul.

| Aaa13579 explică (pentru Violleta2022):

Cu ce drept aveti sa mi spuneti ca "inventez" cand nici macar nu cunoasteti situatia?
nu am o profesoara asa de buna si pur si simplu daca cineva o intreaba ceva se aprinde in loc sa ofere ajutor. Nu toti profesorii is dulceata pe paine multumesc.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Aaa13579):

Atunci cand cauti motive total inutile doar ca sa nu contactezi profesorul, se numeste inventat motive.
Eu iti doresc mai mult bun simt cand vorbesti cu oamenii ca de aia ajungi sa nu te placa nimeni.

| Furnicuta000 a răspuns:

Manualul ala portocaliu de la corint e baza, din el se da examen la toate facultatile de profil: medicina generala, medicina dentara, asistenta medicala etc

| Cipi1212 a răspuns:

Manual?