| anonim_4396 a întrebat:

happy!

In legatura cu inscrierea la bacalaureat pentru a 2a sesiune. mai am nevoie de acte sau ceva?
Am luat la toate materiile peste 5 dar nu mi-a iesit media. acum urmeaza sa ma inscriu iar si sa sustin bacu`l doar la o materie.

As vrea sa stiu daca mai am nevoie de vreun act sau ceva pentru inscriere ( ma gandesc cca daca am fost respins actele sunt inca la secretariat)

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa faci o noua cerere de inscriere in care vei specifica expres materiile la care vrei sa-ti fie recunoscute notele. Restul actelor le ai la dosar.

| alessia5158 a răspuns:

Pentru a doua sesiune este nevoie numai de o cerere de inscriere la examen (fise -tip informatizata) --- se intocmeste la secretariatul scolii la care ai absolvit.In cerere va trebui precizata disciplina la care doresti sa sustii examenul si disciplinele la care doresti sa ti se recunoasca nota din prima sesiune.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie să depui o Cerere de înscriere în care să specifici disciplinele la care doreşti să ţi se recunoască nota!

Vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......-vreau-sa/

Toate cele bune!

| Lioana a răspuns:

Dosarul tau fiind la secretariat trebuie sa-l scoti si sa-l depui din nou impreuna cu o cerere noua de inscriere.

| alessia5158 a răspuns (pentru Lioana):

Spui tampenii!
Ce ratiune ar justifica actiunea de a retrage si apoi a redepune dosarul?! Daca n-ai habar este de preferat sa nu raspunzi la intrebarea postata. Pune-te in situatia celui care are nevoie de ajutor!

| anonim_4396 explică (pentru alessia5158):

Esti o scorpie rautacioasa! Vezi-ti de treaba si nu mai judeca raspunsurile altora daca nu-ti sunt adresate tie!

| Lioana a răspuns (pentru alessia5158):

Daca tu stii mai multe detalii decat altii in privinta unui aspect, nu trebuie sa fii rautacioasa cu ceilalti! Sa ai o zi frumoasa si invata sa zambesti si sa fii mai buna si mai toleranta cu oamenii din jurul tau!