| anonim_4396 a întrebat:

Inca de cand eram mica vreau sa devin actrița. Întrebările sunt:
1. ce ar trebui sa fac cu liceul? Adica ce profil ar trebui sa urmez? Sau ar trebui sa fac un liceu special (adica de teatru doar)?
2. Dupa liceu, cum rămâne cu facultatea? De teatru sau cum?
3. Dupa terminarea studiilor, ce urmează. Eu vreau sa devin actrița in America. Ce ar trebui sa fac ca sa ajung in America si sa joc intr-un film/serial?

Rog seriozitate!
Mersi anticipat

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

1. ideal ar fi sa faci un liceu de arte
2. la fel, ideal ar fi sa faci si o facultate in domeniu.

3. eeee aici se rupe firul, cu tot cu facultate si liceu de arta nu iti da nimeni un rol asa peste noapte. Ai nevoie de munca multa, mai ales in timpul facultatii, sa mergi la diverse casting uri, sa te implici in proiecte samd.

Iar partea cu America... daca dispui de cateva zeci de mii de dolari poate ai o sansa si pe acolo