| anonim_4396 a întrebat:

întrebare pentru cei. Din Botosani: mi-a iesit media 7.39 de admitere la liceu deci la ce liceu din municipiu as putea sa intru? ( am dat si proba la laurian la bilingv franceza si am fost admisa cu 6)

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mediile vor rămâne cam aceleaşi;)

Chiar dacă va fi vreo scădere la unele licee/profile, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p : deci la un liceu la care s-a intrat cu 8.90, e posibil ca să se intre cu 8.50 - minim 7.90 :)

Poţi scrie pe Fişa cu opţiuni orice liceu doreşti - preferabil cu medie sub 8 :)

Vezi lista liceelor şi mediile din 2013 ( în ordine descrescătoare ) la linkul :
http://www.admitereliceu.ro/alege-liceu-pas-2?county_id=7&city_id=1654

Toate cele bune.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inca nu se poate sti. Tu alege liceele in ordine pe care o vrei, pe care il vrei mai tare pune-l la prima optiune, poate ai noroc si intri.