| Alin_Mihai_1999 a întrebat:

Intrebarea mea e cam prosteasca dar (sunt in primul an de liceu si nu stiu) intrun liceu in care se poarta uniforma(adica tricou pollo cu emblema liceului), in prima zi de scoala, la premiere cu ce sa ma duc, cu haine normale, blugi si tricou normal sau uniforma liceului? Pun intrebarea asta ca nu vreau sa ajung acolo si sa constat ca sunt singurul care poarta uniforma...

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Vi cum vrei in prima zi, poate chiar toata saptamana, ce pot sa-ti faca? sa nu te primeasca? laughing Dupa va zice dirigintele/diriginta cum trebuie sa veniti.

| AFR81 a răspuns:

In prima zi de obicei fiecare isi etaleaza hainele bune. Nu va fi, insa, vreo problema daca iei uniforma si cu siguranta nu vei fi singurul.

| Pool77 a răspuns:

Haine comode, nici nu ma gandesc la uniforma.
Oricum, vezi ca s-a implementat legea noua, nu mai esti nevoit sa porti uniforma.

| EllyClau a răspuns:

Pai,daca e primul an de liceu presupun ca nu ai de unde sa ai uniforma big grin deoarece liceul iti zice cum sa faci rost de ea.
Si in orice caz, vorba aia.e prima zi de liceu happy imbraca-te lejer si incearca sa te calmezi, vad ca pui intrebarea la ora 2 dimineata deci esti cam speriat happy

| MOvidiu a răspuns:

Ar fi normal sa mergi in uniforma liceului.dar poti merge si casual-o pereche de pantaloni cu o camasuta frumoasa...este egal.

| Alin_Mihai_1999 explică:

Pai nu asta e chestia, ca eu am uniforma...

| KodrutZ a răspuns (pentru Alin_Mihai_1999):

Ai uniforma, ia uniforma. Cum ar fi ca politistii sau medicii sa vina in prima zi dupa concediu imbracati in pescari/vinatori?

| Alin_Mihai_1999 explică:

Ok. Numai raspundeti ca deja a trecut prima zi si cam 75% din multimea aia de elevi aveau uniforma...