| May2001 a întrebat:

La festivitatea de incepere a noului an scolar bobocii trec pe sub pod de flori? Pun aceasta intrebare pt ca un prieten a zis ca trec dar eu nu tin minte ca la scoala mea ( I-XII ) sa se fi trecut pana acum. Desi exista si posibilitatea sa nu fi fost eu atent la asta.

Răspuns Câştigător
| LoveMe16 a răspuns:

Nu, eu nu am trecut anul trecut, dar cine stie, depinde si de liceu, de diriginte daca vrea sa faca o asa intrare. Cei drept in liceul meu nu s-a putut pentru ca este foarte mare, asta insemnand 12 clase de a 9-a. Poate in altele se fac, dar nu-i o regula

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este o obligativitate sau o regula. e posibil ca unele licee sa aiba acest obicei frumos, dar cu certitudine nu se intalneste peste tot.

| veryhonest a răspuns:

Da, si o sa va puna si covor rosu.