| anonim_4396 a întrebat:

la fizica sunt in stare de corigenta am notele 4, 4, 3 oare mai pote sa mai treca in catalog inca 2- 3 note in plus. celui mai bun raspuns funda!

Răspuns Câştigător
| bibicutza146 a răspuns:

Poate sa treaca atatea note cat ii incap! dar depinde acum si cate ore pe saptamana ai... daca ai 2 ore iti poate trece si 5 note happy

1 răspuns:
| ClYocliX a răspuns:

Buna! acum totul depinde de tine sa inveti pentru ca daca am face m a(media aritmetica)care se calculeaza prin insumarea tuturor notelor supra numarul lor, la tine:4+4+3=11; 11:3=3, 66, ceea ce inseamna ca mai ai nevoie spre EXEMPLU de doua note de 7 si una de 6, dar cum ti-am spus acum totul depinde de tine cum inveti si cat inveti. Un profesor poate sa puna din cate am inteles cate note doreste, insa daca spre exemplu are o singura ora pe saptamana(la fizica nu cred)este nevoit sa puna doua note pentru a incheia media, daca are doua ore pe saptamana poate sa puna minim doua note dupa care poate pune mai multe.