| alexionut45 a întrebat:

lasati-mi si mie va rog un top cu cele mai banoase meserii din tara!

6 răspunsuri:
| ImmortalQueen a răspuns:

Buna.
1.Judecator
2.Doctor 3. Avocat
4. Director de firma
5. Operator IT
6. Ahitect
7.Parlamentar

| anonimg a răspuns (pentru ImmortalQueen):

Parlamentarul trebuie sa fie pe primul loc deoarece ia banul stand degeaba; adica cel mai usor.

Dupa acesta ar trebui sa fie judecatorul, deoarece balanta e in mana lui -unde atarna mita mai mult, intr-acolo evalueaza cazul.

Dupa judecator urmeaza doctorul. Du-te cu mana goala la el si o sa te intorci mai bolnav decat ai plecat de acasa.

Si judecatorul are o meserie riscanta; dar ca avocat este si mai riscant. Judecatori nu am vazut arsi pe fata, dar avocati da.

Operatorul IT si arhitectul mi se par cei mai de treaba oameni. Ei sunt dintre aceia care nu se amesteca in treburile oamenilor. Isi fac meseria si atat.

Cat despre directorii de firma eu nu ii incadrez intr-o meserie. Acestia sunt ca si soferii: mai toata drojdia societatii are carnet; pe cei mai multi nici ca pietoni nu i-as lasa sa mearga pe strada. Asa sunt si directorii de firma... Toti angajatii or sa te urasca. Zilnic. Chiar si in weekend.

| ImmortalQueen a răspuns (pentru anonimg):

Ai dreptatebatting eyelashes

| Frank51 a răspuns:

Dj laughing
Zidar
si cele care le-a mai zis si ImmortalQueen

| GeorgeLove a răspuns:

Pai:
1.Judecator
2.Avocat
3.Doctor
4.Programator IT
5.Euro-parlamentar
Am vazut topul asta intr-o revista acum o luna.