| anonim_4396 a întrebat:

Ma tot bate gandul sa ma inscriu din nou la facultate. Am facut in 2009-2010 un an de Drept si m-am lasat ca nu mi-a placut. Acum as vrea sa fac Silvicultura la Universitatea Transilvania din Brasov ( ca de aici sunt si eu) dar sunt confuz. Nu vrea atat de mult pentru ca sa progresez in domeniu, dar macar sa am o facultate terminata. Toata lumea zice ca e degeaba facultatea, dar nu e chiar asa. Totusi ai o pregatire in plus, ma gandesc. Pana atunci as vrea sa fac un cusr de gestiune, asistent manager sau contabilitate primara nu stiu care e mai indicat si care m-ar ajuta mai mult in gasirea unui job mai bine platit. Astept raspunsurile voastre promit dau funda.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adica te duci sa obtii o diploma doar ca sa ai o diploma. La ce mai faci o facultate? In primul rand nici n-ai o viziune clara unde ai vrea sa lucrezi. Dupa ce criterii iti alegi dumneata facultatea? Incearca macar la o facultate mai tehnica daca vrei job-uri bine platite.

| robertosiatat a răspuns (pentru anonim_4396):

Job bine platit pentru mine inseamna max 500 Euro pentru inceput nu vrea mii de euro cum se gandesc unii. Si apropo de viziune, da, recunosc nu am o viziune si de aceea am apelat la TPU ca poate e vreunul care stie ce facultate are implicari in mai multe domenii.