| Tobiii a întrebat:

Maine trebuie sa completez fisele cu optiunile pentru licee si sunt inca indecis. Nu stiu ce liceu sa aleg dintre Gh. Lazar, Mihai Viteazu si Tudor Vianu. Imi puteti spune cum sunt aceste licee? Ma refer la colectiv, profesori, cand se invata si cum e in general liceul? Multumesc anticipat si p.s, liceele sunt in Bucuresti happy.

2 răspunsuri:
| Asdfghjkl1597 a răspuns:

Si eu sunt tot a8a si din Bucuresti si as vrea sa merg la liceul Gh.Lazar.Eu am fost si am si vazut liceul si dupa parerea mea,arata foarte bine.Din ce mi s-a spus,profesorii sunt de treaba, intelegatori, poti discuta liber cu ei si iti poti exprima opinia fara a fii luat peste picior sau fara sa ti se spuna sa "iei loc".In legatura cu colectivul(scuze pentru cacofonie), eu cunosc cateva persoane de acolo si sunt copii destepti si, in general, cuminti.In orice caz,ca in orice liceu,sunt oameni si oameni,se mai si fumeaza, sa mai chiuleste, dar na, esti in liceu, stii cum e. daca nu vrei sa "faci prostii", nu faci.Cam atat stiu si eu.Despre celelalte nu prea stiu, din pacate.:-s Sper ca te-am ajutat.happy

| RobertMoon a răspuns:

Daca media ta generala este apropiata de cea a liceului trebuie pus primul liceul cu media de admitere apropiata de a ta.