| Ady3vale a întrebat:

Salut TpU, maine voi completa fisele pentru inscrierea la liceu. Ce liceu si ce profil imi recomandati avand in vedere ca locuiesc in Pitesti si am media de admitere 8.64.
Ma pricep in general la romana, informatica, engleza.
Multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Informatica iti place in sensul ca-ti place programarea? Ai facut ceva programare in scoala generala sau in timpul liber esti pasionat sa inveti? Trebuie sa inveti si matematica, din nefericire, fara ea nu se poate. Eu ti-as recomanda mate-info la Odobescu in acest caz.
Altfel, du-te la Uman, tot pe la Odobescu cu media asta.

Insa romana cu informatica n-au treaba in vederea alegerii unei cariere. Multi de la mate-info se pot pricepe si la romana, dar nu prea au ce face cu ea.

3 răspunsuri:
| dbcovrigeldb a răspuns:

Uite-aici :)

http://www.admitereliceu.ro/......institutii

sper ca te-am ajutat.o zi buna :*

| dbcovrigeldb a răspuns:

Cred ca ar trebui sa incerci profilul uman, filologie.

| Ady3vale explică:

Multumesc. Alte raspunsuri?
(edit : specializare nu profil)