| The4Ever a întrebat:

Momentan sunt la liceu si stiu ca nu ar trebui sa ma preocupe facultatea, eu fiind inca a IX-a.
Sunt foarte multe materii care nu-mi plac, ma fac sa adorm si cand ma gandesc ca trebuie sa invat la ele ma apuca "cheful de nimic".
Un exemplu de materii care nu-mi plac: romana(imi place sa citesc, dar nu chiar orice),franceza,istorie(la istorie mai sunt unele lectii care-mi plac happy ), chimie.
Cand vad ca am de invatat acolo, ma apuc de invatat maxim 15minute, iar dupa deschid culegerea de mate laughing.
Problema e ca facultatea vreau sa o fac in strainatate(Germania sau Japonia) pentru ca am si posibilitate si ma intreb daca pot fi acceptat in conditiile in care am rezultate proaste la Romana(de exemplu) si rezultate foarte bune la matematica,informatica, fizica.

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Poti dar intereseaza-te inainte. Daca stii germana bine te ia ca fizician nuclear laughing