| laurentiu345345234 a întrebat:

nu stiu ce profil sa urmez mai departe acum sunt in scoala generala si as vrea sa ma sfatuti dau funda in mare parte imi place istoria, matematica dar nu pera mult.

Răspuns Câştigător
| DιιιάLøvєs1Dツ a răspuns:

Hmm...daca iti place istoria ar trebui sa te duci la stiinte sau la filologie.happy. poti alege dintre astea doua in functie de cat de mult iti place engleza si matematica ..la stiinte faci mai multa mate iar la filo mai multa engleza.big grin de asemenea, pentru filologie trebuie sa iti placa foarte mult sa citesti si sa stai bine cu inspiratia si "bla bla bla-urile", cum imi place mie sa le spun laughing.iar la stiinte ai ceva mai mult de invatat :-s. iti doresc sa faci cea mai buna alegere big hug.

Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| Aleqa a răspuns:

Daca te pricepi putin putin si la calculatoare, mai bine te duci la mate-info, ca o sa te ajute!
Bafta.

Răspuns utilizator avertizat
| Aleqa a răspuns (pentru laurentiu345345234):

Atunci un liceu de stiinte sociale, sigur va aparea si istoria acolo...
Multa bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| something3456 a răspuns:

Du-te pe stiinte sociale. acolo ai istorie, romana(foarte multa literatura), geografie, civica. si scapi cat de cat de mate. dar sa nu te duci la mate-info, iti spun sigur. este groaznic matemaica faci dar crede-ma nu e ceea ce faci in generala, iar informatica nu este aia cu lucratu in word sau chestii usoare. trebuie' sa stai cu nasu' in carte la mate-info. o sa ai 7 ore de info pe saptamana si este foarte grea. nu te sfatuiesc. stiintele sociale sunt numai bune daca ai zis ca-ti place istoria. :*