| anonim_4396 a întrebat:

o intrebare urgenta :am intrat la laurian la bilingv franceza( aproape cel mai bun liceu din oras) problema e ca vreau cu orice pret sa ma duc la altu gheorghe asachi (care sa spunem e pe la mijlocu liceelor) am verificat si am media mai mare ca toti de acolo doar ca nu stiu daca mai sunt locuri dar avand in vedere ca am o medie mare si am fost admisa la un liceu bun nu mi-ar accepta transferu? Funda RAPID

Răspuns Câştigător
| CosminC86 a răspuns:

Teoretic si legal, nu... Trebuie sa astepti un semestru la liceul respectiv si dupa sa te interesezi la directorul liceului dorit daca mai sunt locuri disponibile. Oricum, asteapta sa vezi ce colegi, ce profi, ce materii ai... Poate o sa-ti placa la bilingv. Ai grija sa nu faci greseala care am facut-o si eu. O sa vezi dupa primul semestru care-i treaba. Ai grija de tine! big grin

2 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu ai ce sa mai faci. Daca voiai sa intrii la Gheorghe Asachi de ce reaq nu l-ai trecut prima optiune? Din moment ce ai trecut Laurian (sau cum s-o numi) inainte inseamna ca ti-ai dorit mai mult sa ajungi acolo. Neatentia si prostia se platesc cel mai tare.

| mirciu1234 a răspuns:

Sorry dar e prea tarziu când ai pus la obtiuni nu trebuia sa pui ce liceu nu vrei prima optiune.Asa am patit si eu.Si eu am facut la fel mi-am pus primul liceu unu la care nu voiam si na numai daca te transferi aalceva nu mai sti.Vezi ca te poti transfera numai dupa un semestru