| lBroken69 a întrebat:

Pe ce profil as putea merge la liceu,ca dupa sa am parte de o meserie banoasa? Nu ceva extrem de greu, dar sa castigi undeva la peste 2000 lei.

2 răspunsuri:
| vampyremisa a răspuns:

Depinde de abilitatile tale, de fapt... daca iti plac anumite materii sau nu.
Eu sunt pe stiintele naturii si iti spun ca este greu la mate si la fizica mai ales. Stiu cazuri care de la uman au intrat la medicina. Daca vrei meserie banoasa gandeste-te si la ce iti place. Mate-info e greu (multa mate si multa informatica, care nu este despre power point, ci despre programare de software si este... dificila. La filologie ai istorie si geografie si latina, la real nu exista latina. Sunt cateva meserii banoase care nu necesita un anumit profil: flight attendant(stewardesa- dar am vazut si flight attendant baieti), si vase de croaziera, care sunt un job de vis: vezi lumea pe gratis, si mai esti si platit, si chiar foarte bine. Daca vrei sa ramai in tara va trebui sa decizi exact ce iti place.

| lBroken69 explică:

Merita sa incerc la turism?