| anonim_4396 a întrebat:

Saptaman asta mi s-au incheiat mediile, dar am o mica nedumerire...La romana imi iese 4.44 media, profesoara m-a ascultat trebuia sa imi puna un 6 dar nu l-a pus si totusi m-a incheiat cu 5 (cred ca din greseala)
Poate ca cineva pe viitor sa-si dea seama de aceasta greseala si sa mi se modifice media?
sau are voia profesoara sa rotunjeasca chiar de la 4.44?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Stai liniștit, ai promovat, bucură-te!
Tu ai impresia că dascălul nu ți-a știut calcula media? Ești simpatic!
Tu crezi că, pentru calcularea mediei, profesorul e nevoit să cunoască analiza matematică sau geometria?
Nu dragă, e de ajuns să se priceapă la adunare, înmulțire și împărțire... Oh, deja e prea multhee hee
Nu are nevoie de analiză matematică, când știe să facă analiza sintactică si morfologică happy
Te asigur, media nu ți-a greșit-o. Te-ai salvat (de unul singur!), cu nota de la oral, care ți-a fost trecută în catalog.
Crede-mă, un dascăl nu se joacă cu notele, ele nu sunt trecute aiurea!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, daca va depista asta te va face corigent. Daca in semestru urmator isi da seama vei fi corigent si va trebui sa dai refacerea de medie. Mai bine ii zici ca a trecut cu vederea si te repara decat sa realizeze prea tarziu si sa te lase corigent din neatentia ei.

| einenebun23 a răspuns:

Nu. Te-a trecut poate te-a speriat ca ti-a pus acolo acel 5. Bafta in semestrul 2 si pune burta pe cartewinking