| Radu-Cosmin_Condrache_1995 a întrebat:

Stiu ca am mai pus o intrebare asemanatoare, dar acum imi dau seama ca nu a fost suficient de detaliata laughing Pt cunoscatori, va rog sa imi ziceti grila de acordare a premiilor strict pentru proba scrisa( stiu ca de la 95 in sus e premiul 1, si de la 90 la 94, banuiesc ca e premiul 2). As vrea sa imi ziceti si de celelalte premii intre ce punctaje se incadreaza.

1 răspuns:
| alexxserb a răspuns:

Pentru proba scrisă la olimpiade sau concursuri, grila de acordare a premiilor poate varia în funcție de organizator și de nivelul competiției. Totuși, o grilă generală este:

Premiul I: 95 puncte și peste
Premiul II: 90 - 94 puncte
Premiul III: 85 - 89 puncte
Mențiune: 80 - 84 puncte