| Timbarkkk a întrebat:

Sunt a 12 a si anul acesta am bacul si admiterea. Sunt la mate-info. Ce alegeti dintre Automatica si calculatoare Sibiu,Cluj/Timisoara sau dati-mi exemple de facultati bune,dupa terminarea facultatii respective sa nu mor de foame,adica sa nu o fac degeaba. Fac meditatie la mate asa ca admiterea o sa o dau din matematica, deci as vrea doar facultatii cu admitere la mate sau dosar. Multumesc ca v-ati irosit timpul sa-mi cititi intrebarea. Raspunsul cel mai bun primeste funda!

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu mori de foame daca alegi o facultate "grea" precum cea de Automatica si Calculatoare --- ba, din contra, vei castiga atat de bine incat iti vei putea permite vacante exotice!
Iti dau un pont : inscrie-te pentru concursul de admitere la extensia din Satu Mare a facultatii de Automatica si calculatoare-Cluj, domeniul ingineria sistemelor automate, specializarea automatica si informatica aplicata. Daca te uiti la mediile de admitere -sesiunea iulie 2016, vei afla ca la Satu Mare media minima 'la buget" a fost 5, 74 si media maxima 8, 05. Ori, la Cluj, pentru acelasi domeniu, media minima (buget) a fost 8, 49 si cea maxima de 9, 47! Subiectele au fost aceleasi, atat la Cluj cat si la extensia facultatii din Satu Mare--- doar concurenta a fost diferita!
In link vei gasi multe alte informatii utile tie in viitorul apropiat :http://www.utcluj.ro/admitere/licenta/automatica-si-calculatoare/
Spor la invatat si bafta la examen!

| Timbarkkk explică (pentru alessia5158):

Nu am zis ca mor de foame la automaticalaughing. Esti tu acolo sau? As vrea vorbim mai multe, am nevoie de cateva sfaturi si etc, te rog

| Timbarkkk explică (pentru alessia5158):

Putem vorbi mai multe altundeva? Am nevoie de mai multe sfaturi te rog frumos. Sunt dezorientat rau laughing

| AC4S4 a răspuns:

La Cluj e cel mai bine.

La UBB alegi sa dai examenul din Mate/Info.
La Poli dai din mate.

UBB organizeaza an de an un concurs, prin care poti sa dai admiterea mai repede (contra-cost). Subiectele sunt cam la acelasi nivel cu cele de la admitere, ai mai multe informatii in link.
http://www.cs.ubbcluj.ro/concursul-mate-info-ubb/

| Creierash a răspuns:

Noi sa alegem?
Okay. Cluj.

| Timbarkkk explică (pentru Creierash):

Nu sa alegeti. Sa-mi dati o idee, o ceva. Sunt foarte nehotarat, foarte ingrijorat, foarte stresat. Chiar nu stiu unde ar fi mai bine..Cluj,la ce facultate?