| GrigorasAlex199 a întrebat:

Sunt anul 1 de facultate la aia in Bucuresti si fac online momentan.
Am intrat la facultatea asta pentru ca vreau sa am o cariera in domeniul IT,respectiv programare.
Dar sunt cateva materii,cum ar fi analiza matematica sau mecanica,la care nu stiu absolut nimic, iar examenul se apropie si probabil o sa am restanta, pentru ca la materiile acestea materia de clasa a 12, respectiv matematica si fizica sunt necesar a fi stiute,dar eu nu am facut nici mate si nici fizica.
Cateva sfaturi,idei,site uri,aplicatii, de unde as putea invata la aceste materii, macar sa iau examenul, tinand cont ca nu stiu nimic?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Păi nu pricep, tot semestru la cursuri ce ai făcut? nu ți-ai dat seama de atunci ce nu știi ca să poți recupera până acum?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt cursuri pe You Tube dar în engleză.
Ce mai poți face este să ceri sfatul la profesorii de la aceste materii, cum ai putea. De asemenea sunt programe de liceu de meditații online la aceste materii, ca să parcurgi cu eforturi materia de liceu.

| Catalina226 a răspuns:

Poti cauta pe YouTube cursuri.