| MiculFaraon a întrebat:

Sunt clasa a 12a si sunt la filologie. M-am gandit de curand sa incerc la tehnica dentara la Universitatea Ovidius din Constanta. Faza este ca nu stiu ce se da la admitere, ce materii, ce lectii. Sa ma ajute si pe mine cineva va rog mult!

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai nici o şansă să fi admis la vreo facultate din România din moment ce NU ştii să citeşti =))

Ţi-am răspuns şi la întrebarea anterioară!
http://www.tpu.ro/......ersitatea/

Toate cele bune!

| MiculFaraon explică (pentru bursuc001):

Am vazut foarte bine ca ai raspuns si la intrebarea anterioara dar nu ai fost si nu esti destul de explicit si mai ales iti lipsesc argumentele in legatura cu aceasta facultate dar iti multumesc totusi pentru raspunsuri! In plus este foarte simplu sa intrii pe site-ul universitatii sa dai copy-paste si sa pui aici!

| bursuc001 a răspuns (pentru MiculFaraon):

Cu plăcere happy

Totuşi, tu ai IMPRESIA că, pentru a fi "destul de explicit", ar trebui să-ţi TRADUC din română în Limba Română? rolling on the floor
De asemenea, n-am priceput ce "argumente" îmi lipsesc sad

Pe site scrie foarte CLAR ( în Limba Română ) că vei susţine o "probă de aptitudini" ( "Proba de aptitudini constă în: Modelaj din ghips după un model dat" ) pentru care nota obţinută reprezintă JUMĂTATE din media de admitere, iar cealaltă jumătate o reprezintă media de la BAC!

Mai "româneşte" de atât NU se poate!
Iar în "chineză" NU ştiu să-ţi traduc laughing

O seară/noapte frumoasă!