| sNoWbloW a întrebat:

Sunt clasa a IX-a la profilul mate-info. Vreau sa stiu daca este normal ca la momentul acesta(25 oct) sa facem operatorii if,else,do,which, structuri repetitive? Mi se pare foarte greu si nu prea inteleg de la profesor!
Voi la ce ati ajuns?

Răspuns Câştigător
| BiancaaaO a răspuns:

Mingw-ul ar trebui sa-l faci mai tarziu putin... adica sa lucrezi cu el, iar operatorii da e ok sa-i faci acum... tot anul vei lucra cu ei asa ca nu te ingrijora, ai timp sa-i intelegi, nu-s grei.vei vedea ca vin parti mai nasoalelaughing big grin

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ce ai vrea sa faci la informatica? comentarii despre genul liric?

| sNoWbloW explică (pentru suntserios):

Ma refeream ca altii de la alte clase nu fac asa de repede, nu au auzit de ce facem noi... noi am trecut la programe in mingw de vreo cateva saptamani!

| kitten95 a răspuns:

Da, e ormal. trebuie sa faceti cv ca sa dati teza in decembrie. si o sa ti se para greu daca nu inveti. invata mult de la inceput pentru ca lucrurile se complica foarte mult in clasele mai mari

| nochoice2me a răspuns:

Toate structurile repetitive pe poti gasi aici: http://tys.ro/programare/cpp/struct_cont.html