| RegeleCornet a întrebat:

Sunt elev în clasa a 9 a la un colegiu national, pe profil științe ale naturii. Ultima medie de admitere pe acest profil a fost 9. Primul semestru este aproape gata, iar eu îl termin cu media 8.80. Întrebarea mea este : este o medie buna pentru un asemenea liceu? Menționez că vin din provincie, deci, e primul an când învat intr-o școală din mediul urban, unde așteptările sunt mari. Știu că nu mai contează media, dar nu vreau sa am o medie mica.
Vă mulțumesc!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca este o medie semestriala buna si chiar o poti imbunatati pe sem.II, daca te tii de invatatura.

| chocolateo a răspuns:

Nu te astepta sa ai mediile din generala pentru ca liceul este mult, mult mai ''zgarcit''mai ales daca este unul de prestigiu cum spui tu.Media ta este una buna si cu siguranta in sem II o sa ti-o imbunatatesti.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu predau la o școală bună (la clasament - 8, 9 media clasa a 2-a G sau a opta) și sunt copii (2, 3) care au medii sub 7.
Eu te sfătuiesc să înveți mai mult. Media nu este mica. Un elev foarte bun este de 10, iar un elev bun este de 9. Un elev conștiincios, dar mai „bătut" în cap este de 9, 50.
Să nu te superi că ți-am zis. Astea sunt părerile mele. O seară buna.