| Adryan17 a întrebat:

Sunt in cautare de un geniu. Stie cineva cum as putea sa fac algoritmul pentru Integrarea Functiilor folosind metoda lui Hermite? Dau funda si ce mai vreti voi cui ma ajuta.

P.S. Acel algoritm trebuie sa-l implementez intr-un limbaj de programare. La partea asta ma descurc, insa nu stiu de unde sa iau acel algoritm.

3 răspunsuri:
| Adryan17 explică:

Am rezolvat!

In caz ca cineva are nevoie de asa ceva uitati aici codul in C++:

#include
using namespace std;

ifstream g("in.txt");

int n=2;
double x[100],z[200],Q[200][200],f[100],f_d[100];

int main()
{
int i, j;
for(i=0; i> x[i];
for(i=0; i> f[i];
for(i=0; i> f_d[i];

for(i=0; i

| Anonymus5 a răspuns:

Tu chiar crezi ca ti-ar face cineva un algoritm pe TPU, mai ales ceea ce ceri tu, desi nu sunt cunoscător in domeniu pare munca de câteva zile.Pentru o funda eu nu as face asa ceva, si nu te astepta sa primesti algoritmul pe tava pentru o funda.

| Adryan17 explică (pentru Anonymus5):

1) Pentru cultura ta generala, nu e munca de cateva zile.
2) Nu vreau algoritmul pe tava, ci sprijin, poate e cineva care l-a studiat.
3) Daca esti pe langa subiect, nu comenta!

Daca ai observat, am precizat ca nu stiu de unde sa iau acel algoritm, deci poate cineva poate sa-mi dea o sursa de unde as putea sa ma inspir. Displac persoanele care comenteaza aiurea, ceea ce vreau eu e ajutor, nu comentarii inutile. Deci te rog ca data viitoare sa-ti pastrezi parerile pentru tine daca nu sunt in ajutorul meu. Bafta.