| NoName234 a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si as vrea sa dau la liceu la mate-info.Deci vreau sa stiu ce avantaje si dezavantaje sunt la intensiv.P.S.:As vrea sa devin programator it(informatician).
Dau FUNDA!

1 răspuns:
| oBanană a răspuns:

Ok deci mate-info e singurul profil potrivit pentru a deveni programator it. La stiinte se face info doar pana in a 10a. La filo, ce sa mai si zici laughing. Mate-info este cel mai complex profil: faci de toate. Este si cel mai greu. Acolo de obicei ajunge "elita". Mult succes in viata.

O zi frumoasa.