| madalinandreii22 a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si din clasa a 5-a pana in clasa a 7-a am avut niste colegi care au deranjat ora, se certau cu profesorii etc, au ramas repetenti din fericire, dar acum am o problema, nu pot sa mai inteleg matematica, nu stiu cum si ce sa invat, imi puteti spune niste sfaturi va rog, nu prea am facut cine stie ce la ore, era mai mult galagie.

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Este exact ca la sport. Afli cum se face si exersezi. Ar fi bine sa ai un meditator, este foarte greu sa o scoti la capat singur. Trebuie sa lucrezi serios in fiecare zi, poate 1-2 ore, inclusiv in zilele libere.

2 răspunsuri:
| ngllllll a răspuns:

Cel mai bine se invata prin repetitie si scriere. Trebuie sa scrii definitii si formulele de 10 ori. Apoi sa faci exercitii. Ia-ti o culegere de mate ceva.

| mihai69 a răspuns:

Vorbeşte cu părinții şi roagă-i să-ți caute un meditator.