| CelCeReuseste a întrebat:

Salut TpU happy
Sunt in clasa a 9-a si in primele 2 saptamani am facut recapitulari din a opta, dintr-o data mam inbolnavit si am ajus la spiatal cu rinichiul am stat 3 saptamani acolo in acele 3 saptamani sa predat... cand am ajuns la scoala si eu a inceput sezonul testarilor am mai luat ore suplimentare dar la fizica e vai de mine.
Eu va rog din toata inima sa ma ajutati la optica geometrica.
Stiu desenele stiu formule dar singura problema este cum sa stabilesc semnele la:oglinzi la lentile, dioptrii.
adica nu stiu unde pun minus si unde pun plus la marimi la fiecare obiect in parte. daca stiti vreo regula va rog sa ma ajutati.
DAU FUNDA!

1 răspuns:
| georgiana1316 a răspuns:

Cauta pe didactic.ro