| alexionut45 a întrebat:

sunt la liceu la un profil economic...ce meseri as putea avea pe baza profilului daca nu fac facultate? Dar daca fac facultate?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Meseri...clar nu. Poate meserii, cu doi de I. Cum nu știi să scrii și termini economic... vânzător de shaworma. E postul perfect.

| Gamerita a răspuns:

Daca nu faci facultate, nu ai meserie. ori ajungi vanzator de carnati prin piata, ori prin alte market`uri, sau pe la un service auto, etc. trebuie sa faci si o facultate...si la profil economic, ar fi economist.