| Rrionix a întrebat:

....sunt total nedumerit ce profil sa aleg la liceu sunt la inceput de a 8-a stiu ca ar trebui sa imi asum singur intrebarea aceasta, dar o parere a altcuiva ar fi super...
Imi place matematica si informatica, dar.....nu stiu mai exact la ce profil sa dau. Ori info intensiv, ori Stiinte deoarece sunt pasionat si de biologie (o ruda este asistenta)si as avea o baza un ajutor. Daca se poate sa-mi spuneti si ce as putea iesi din fiecare profil /facultatile la care as putea intra.

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă mergi pe real, mergi la facultatea de informatică. Alegi profil uman, poți merge la o postliceală sanitară sau chiar medicină.
Ești propriul tău arbitru.
Mult succes!
Pa, pa.

1 răspuns:
| Cristinaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Educator -puericultorsmug