| anonim_4396 a întrebat:

Sunt un clasa A VI-A.Ce se intampla daca raman corigent pe semestrul al doilea, voi trece clasa?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sigur că nu

| KillaNoFilla a răspuns:

Depinde de profesor. Posibil sa faca o ora suplimentara daca sunteti multi corigenti in care se ocupa de voi sa va iasa media. Posibil sa va ceara referat pentru nota, etc.In ultimele saptamani de scoala.

In cel mai rau caz ajungi sa dai corigentele in ultima saptamana de vacanta, in septembrie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca te pui cu burta pe carte, la modul serios, da vei trece.

| YasYolo a răspuns:

Depinde. Daca de exemplu pe primul ti-a iesit media 6, si acum 4, treci. Daca media pe tot anul la materia respectiva e mai mare de 5, 00, treci. Daca iti iese spre exemplu 4, 50 ramai. Sper ca ai inteles happy

| Nicolas323232 a răspuns:

Sigur ca da depinde acum la cate discipline ramai corigent?
de exemplu daca ramai la 3 discipline corigent devii repetent daca ramai la 1, 2 discipline poti da corigenta si inca ceva ca sa repeti clasa trebuie sa ai pe primul semestru media 4 la romana de exemplu si 4 pe semestru al doilea tot la romana in cazu tau daca ai 6 pe primul semestru si 4 pe al doilea o sa treci fiindca se face o medie din acestea doua 6+4=10 : 2=5 si treci la aceea materiehappy

| MiriamXDD a răspuns:

Depinde ce medie ai pe primul.