| teodorrrroooo a întrebat:

Salut TPU, tocmai am dat Evaluarea Naționala la Limba și Literatura Română și ma simt oribil. Testul a foat destul de ușor (o refacere a examenului de anul trecut, la care nu prea m-am gândit atât de mult, gândindu-mă ca va fi altceva). Din fericire a fost destul de ușor, dar au fost unele lucruri la gramatica care mi-au dat de cap. Eu am avut media in clasa de 9 (câteva note de 8, doua de 10, una de 7(la pronume) și restul de 9. Ma așteptăm la ceva mai nou (dacă pica alt text era mult mai bine) dar, nu a fost așa și am greșit la niște lucruri tâmpite. Mi-am făcut rugăciunea înainte de examen și sper sa iau peste 8. Întrebarea mea este dacă din nefericire iau la mate mai puțin de 8 sau iau mai puțin la romană (7.20) merita sa ma sinucid? Simt ca o sa îmi dezamăgesc părinții si nu vreau sa trăiesc in batjocura la liceu sau in familie.

3 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns:

De ce sa te sinucizi pentru note? Dacă părinții și rudele pun atâta presiune pe tine atunci ei au o mare problema! Eu nu am luat o nota excelenta in EN și totuși acum sunt destul de bine

| Cipi1212 a răspuns:

Cum să te sinucizi pentru o notă? Mai ales că poți avea note bune 8 și 7.20.

| teodorrrroooo explică:

Deci, tocmai am dat la matematica evaluarea si am facut sub asteptari minim 7, 40. Ca handicapatii astia de la minister i-a frecat in undeva sa dea la ex 1 cu banci si nu am stiut sa fac deloc + ca am gresit la o grila (inseamna ca daca faceam exercitiile astea luam 8, 4 (fix cum voiam))