| UniquExStaR a întrebat:

Tocmai am terminat clasa a VIII-a si nu stiu la ce liceu sa merg. Sunt din Iasi. Media mea de admitere este 8.8 si doresc sa merg pe profilul matematica-informatica. Ce licee mi-ati propune si de ce?
PS: Am ales matematica-informatica deoarece am inteles ca dupa liceu, urmeaza facultate si apoi job banos happy.

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Cu aceasta medie poti intra la un liceu normal care are profilul dorit de tine, dar nu te aventura la un liceu mare. Chiar daca vei intra, va fi pentru tine un mare chin pentru a-l si termina.