| kaneki2307 a întrebat:

Trec în clasa a 7-a, despre care am înțeles că va fi foarte grea, problema este că și mama mea crede același lucru, așa că mă va mai trimite la încă 3 sau 4 pregătiri. Cum o pot convinge să nu fac 2 pregătiri la matematică (doar una) și să mă las de japoneză? Deja am un program destul de încărcat, 1 pregătire la japoneză, una la matematică, una la română, una la germană, două la engleză, clubul de teatru și baschet de două ori pe săptămână. Aș vrea în schimb să mă apuc de chitară și de grafică...

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Spune-i că e un program foarte aglomerat
pentru un copil de 13-14 ani. Dacă insiști sigur o să te înțeleagă.

2 răspunsuri:
| julia5454 a răspuns:

1. ii spui.
2. neglijezi intentionat toate activitatile pe motiv ca nu mai ai timp, adica te duci cu una 2 teme nefacute, te prefaci ca inveti si nu ai timp sa te duci la o anumita activitate, etc.

| kaneki2307 explică:

AAhh, am 12 ani